Słownik wyrazów obcych i zwrotów obcojęzycznych – Część II

Czytania między wierszami i emocji z tym związanych ciąg dalszy…

„Słoneczne pomieszczenia zapewniają przyjemny nastrój” – Powiedziałabym raczej, że w upalne dni zapewniają piekielnie nagrzane pomieszczenia oraz niesamowitą duchotę, której nijak nie idzie pozbyć się z domu,..

Ale rozumiem, romantyzm, wdzięk, powab, lekkość tekstu, przyjemne obrazy, które mają się dobrze kojarzyć odbiorcy i te sprawy. Barwność i wielość zabiegów literackich zastosowanych w tekście oferty – a Jej autor literatem pełną gębą! Jestem pod wrażeniem.

„Przemyślany układ pomieszczeń zapewnia harmonię i ułatwia wspólne życie pod jednym dachem.” – Pokonała mnie logika tego zdania… 🙂

PRZEMYŚLANY układ pomieszczeń , ZAPEWNIA . HARMONIĘ. Tak, szczególnie osobie mieszkającej np. z typową teściową z dowcipów, zakładając, że w domu zamontowano w każdym pomieszczeniu drzwi pancerne na szyfr lub czytnik siatkówki oka.

„Na dwóch poziomach domu mieści się wszystko, co potrzebne do szczęścia – począwszy od dwóch pokoi dziecięcych i dużej kuchni, a skończywszy na obszernym salonie z jadalnią.”  – Oprócz rzeczy materialnych, mi osobiście do szczęścia potrzebne jest jeszcze m.in.. dużo zdrowia…

„Dom nadaje się do remontu. Nabywca otrzyma WYPŁATĘ ODSZKODAWANIA Z TYTULU SZKÓD GÓRNICZYCH NA REMONT DOMU !!!” – Słów mi zbrakło normalnie i nie wiem, jak to skomentować. Może wstawiając obrazek osoby wyrywającej sobie włosy z głowy…?

„Przykładowa wizualizacja wnętrza. Zamieszczone informacje i materiały graficzne nie stanowią wiążącej oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu cywilnego czy też prawa handlowego.” …który to opis nie byłby niczym dziwnym, gdyby dotyczył gotowego projektu domu do postawienia na działce nabywcy czy domu od developera. Jednak tym razem opis dotyczył… domu z 1970 r.

„Świetna lokalizacja: 10 min do Sosnowca” – To z pewnością świetna i wyjątkowa lokalizacja! Jak dla mnie – niepodważalny atut tej nieruchomości! 😉

„Koniec i bomba // A kto czytał, ten trąba!”

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s