Słownik wyrazów obcych i zwrotów obcojęzycznych – Część IV

W międzyczasie obejrzeliśmy co nieco. Muszę zebrać myśli, by napisać sensowny komentarz podsumowujący ostatnie wrażenia. Na razie co 5 minut rodzi się inna koncepcja, koszty są cały czas przekalkulowywane, na wszystkie możliwe sposoby. Niedługo dorzucę jeszcze analizę ofert banków dot. kredytów pod zakup nieruchomości – Będzie się działo! A tymczasem:

„sprzedam 50% udział w bardzo atrakcyjnej działce […] Praktycznie masz tylko jednego sasiada z którym ja niestety nie potrafie sie dogadać.” – Dziękuję Panu za szczerość. Niestety podejrzewam, że ja również nie będę potrafiła dogadać się z tym sąsiadem, a Policja raczej nie uwierzy w przypadkowość celności mojego strzelania z łuku.

„OFERTA BARDZO FAJNEGO DOMU Z RODZINNYM CIEPŁEM” – O, znowu ktoś sprzedaje rodzinne ciepło w pakiecie z domem! To ciepło mierzy się w m3? J? Watosekundach? Rozliczane ryczałtowo?

„Przedstawiam Państwu do sprzedaży dom o powierzchni 38 m2” – …w którym urządzę kuchnio-salono-łazienkę. Biurka pod PCty i łóżko jakoś wcisnę. Albo zaaranżuję przestrzeń w układzie piętrowym. Nowatorskie podejście przede wszystkim.

(Nie, w ww. ofercie nie było literówki.)

Z cyklu „atrakcyjnie położona nieruchomość”:

„Bardzo atrakcyjna lokalizacja, blisko ścisłego centrum miasta, w sąsiedztwie Amelung” – Kolejna ekskluzywna dzielnica, której bliskość codziennie napawałaby mnie co najmniej ekstazą.

Nieco mniejszą, gdybym planowała zakup nieruchomości w „lepsiejszych” dzielnicach – Ceny położonych w nich nieruchomości magicznie skaczą o 50-100 tys PLN w górę, za sam tylko fakt pewnych słów-kluczy.

„Niedaleko [Nazwa Centrum Handlowego]” – Shopping center tuż za rogiem! Łał!

„Mili i nieuciążliwi sąsiedzi,klatka schodowa czysta.” – Co do sąsiadów nie mam wątpliwości. Czystość klatki schodowej jest niewątpliwą zaletą mieszkania – ale czy trwałą?

„Mieszkanie rozkładowe, dwa pokoje na jedną stronę wychodzą, jeden pokój i kuchnia na drugą stronę.” – Amerykę odkrył…

„Dodatkowa powierzchnia przynależna do mieszkania- piwnica oraz malownicza część podwórka przed budynkiem.” – Nie wiem, czy chcę wiedzieć, co autor miał przez to na myśli…

„Zapraszam do bezpłatnej prezentacji.” – Jeszcze miałabym za to płacić?!

„Oferta bez prowizji i podatku PCC” – A to ciekawe.

I znowu: „KUPUJĄC TEN DOM NIE PŁACISZ WYNAGRODZENIA POŚREDNIKA I PODATKU 2 % PCC”

„Dom [Miasto] Tu Mieszka Spokój, Gust, Piękno I Styl” – To stąd te pustki na zdjęciach…!

Zakończmy znów poetyckim akcentem:

„Bardzo atrakcyjna lokalizacja. Usytuowanie sprawia, że wokół nie usłyszysz miejskiego zgiełku, co da Ci szerokie możliwości w sferze relaksu jak i spokojnej pracy w zaciszu. Posesja znajduje się dosłownie kilka metrów od linii lasu. Zapewne docenisz możliwość korzystania z uroków jakie niesie za sobą tak bliskie obcowanie z naturą. Piesze wycieczki, spacery, przesiadywanie we własnym ogrodzie podczas letnich, ciepłych wieczorów przenikną do sfery Twojej codzienności.”

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s