Status quo

Po obejrzeniu 2 domów w zeszłym tygodniu, o których wspominałam w poprzednich postach, wrzuciliśmy na luz, poniekąd z konieczności, poniekąd z lenistwa. W międzyczasie udało mi się nawet wybrać do kina! Szaleństwo.

Dziś wracam do przeglądania ofert nieruchomości, ponieważ czas leci, a my w dalszym ciągu nie mamy nic konkretnego na oku. Byłoby dobrze, gdybyśmy znaleźli dom do końca grudnia. Natomiast jeśli poszukiwania okażą się bezowocne, podejmiemy je na nowo w marcu.

Albowiem umyśliliśmy sobie, że zima jest nieciekawym czasem do poszukiwania własnego kąta, z uwagi na szybko zapadający zmrok utrudniający oględziny nieruchomości oraz trudności w sprawnym przemieszczaniu się z miejsca na miejsce. Dodatkowo, jeśli wszystko pójdzie *in a sing-song voice* „according to plan!”, zimę spędzę pracując za granicą.

W każdym bądź razie, wracając do tematu dwóch domów z zeszłego tygodnia: Były duże, ogromne wręcz. Zbudowane w czasach, gdy ludzie mieli trochę inne spojrzenie na sprawę i modne było stawianie domów wielorodzinnych z myślą o potomstwie. Teraz domy tego typu są po prostu niepraktyczne i nieekonomiczne w utrzymaniu.

Jeden, większy, do całkowitego remontu wewnątrz. Lokalizacja bardzo średnia, ponieważ wskutek braku dobrej komunikacji na dojazd do pracy musiałabym poświęcać 2 x 1h dziennie, i to jadąc własnym samochodem. Nie sprawdzałam jeszcze połączeń autobusowych, podejrzewam, że przynajmniej 1 przesiadka gwarantowana.

Drugi dom, ciut mniejszy, teoretycznie do odświeżenia w środku, częściowego ocieplenia i przebudowy, polegającej na przerobieniu zbędnej łazienki na parterze (salon kąpielowy – jak to się teraz ładnie nazywa – mieści się na piętrze) na garaż, bądź poświęceniu kawałka działki na wybudowanie garażu wolnostojącego (większy podatek!)

Nic to, szukamy zatem dalej.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s