Oh joy, oh joy

Wczoraj zapomniałam złożyć nam wszystkim życzenia z okazji… wprowadzonej deregulacji zawodów. Od 01.01.2014r. (czyli od wczoraj, o skacowany narodzie) osoby wykonujące zawód pośrednika i zarządcy nieruchomości nie muszą już posiadać licencji i odpowiedniego wykształcenia. Strach się bać, co teraz będzie. Na szczęście nadal obowiązuje wymóg posiadania obowiązkowego ubezpieczenia OC. Gdyby jeszcze to zlikwidowano, całkowicie zwątpiłabym w to państwo.

Rano obejrzeliśmy jedno cudo, czytaj: pół bliźniaka z czasów PRL, będącego szczęśliwie kostką bez skosów. Skosy są urocze z zewnątrz, i owszem, ale na tym koniec. Znów pochyły wjazd do garażu i, niestety, wyjątkowy nano-mikro-ogród. Namiastka ogrodu, tak że nie bardzo wiedziałabym, co z nią zrobić. Nawet nie ma tam dość miejsca, aby w lecie postawić stół z krzesłami czy odpalić małego grilla. Wielki smutek. Właściciele do tej pory raczej nastawieni na eksploatację domu, więc z zewnątrz nieocieplony, przydałoby się zrobić elewację. Ubikacja OK, zabudowa kuchenna pozostaje w cenie – kuchnia OK. Ogrzewanie gazowe, trzeba pokombinować nieco z salonem, żeby ciepło nie uciekało  – Kto był w moim starym domu, wie, jak ja kocham otwarte przestrzenie. Szczególnie zimą. Łazienka do zrobienia od podstaw, co mnie jednakże bardzo, bardzo cieszy – Tu nie było sarkazmu. Ogółem dom wymaga też porządnego odświeżenia w środku, ponieważ właściciele palą papierosy.

I znowu, rozumiem, że to czyjś dom, a ja jestem tam jedynie przelotnym gościem, ale jak można przy kimś zapalić papierosa, nie zapytawszy wcześniej, czy mu to nie przeszkadza? Uciekliśmy szybko. Biedne zwierzaki, muszą wdychać to świństwo…

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s